„TROCHU JINÝ“ TĚLOCVIK

Dnes (v pátek 17. února 2017) proběhl tělocvik „trochu“ jinak. Po předchozí domluvě mezi naši třídu M3.B přišel Jirka Holáň, instruktor bojových sportů, instruktor Centra sportovních aktivit, boxer, karatista, osobní strážce, inženýr, … prostě muž mnoha tváří. Vysypal několik tašek pomůcek, které si přinesl, představil se a už to jelo ….

17_02_prů,yslovka workshop_001

Věnoval nám téměř dvě hodiny svého času a pokusil se osvětlit to, čemu se asi věnuje nejvíce – sebeobraně  a zejména stylu Urban Combatives. Ukázal nám, jak konflikt vzniká, koho si vlastně útočník vybírá, jak se z konfliktu včas „vyvléci“, jak slovně problém deeskalovat a pak (a to se chlapcům asi líbilo ze všeho nejvíce), jak bojovat, pokud není možné ukončit konflikt jiným způsobem.

Celou lekcí se prolínal důraz na právní aspekty sebeobrany, zdůrazňoval psychologii konfliktu (účinek adrenalinu a stresu na organizmus, jejich udržení pod kontrolou…)

17_02_prů,yslovka workshop_009

Devadesát minut bylo najednou pryč, někdo se vydýchával po závěrečném „souboji“ s Jirkou, někdo si osahával naraženou čelist či žebra, někdo si prohlížel natržené tričko. Každopádně se „trochu jiný“ tělocvik líbil a snad si z něj všichni odnesou ponaučení do běžného života.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

17.2. 2017              Mgr. Jan Váně, učitel TV  (foto autor)

 

Chcete si i vy domluvit ukázkový trénink sebeobrany pro svoji třídu, či firmu? Nabízí se celá řada témat… Kontaktujte nás a společně domluvíme podrobnosti.