Kurzy sebeobrany pro společnost Red Hat Czech s.r.o.

Jsme mezinárodní společnost s velkým počtem zaměstnanců, v němž nemalé procento tvoří  zahraniční kolegové, kteří se již několikrát stali terčem útoku. Nejen proto jsme hledali způsob, jak naše zaměstnance vzdělat v této oblasti, jak je připravit na případný střet s možným útočníkem, ale ještě lépe – jak jim pomoci se něčemu takovému vyhnout. Na základě doporučení od kolegů, kteří již nějakou dobu trénují pod vedením Ing. Jiřího Holáně, jsme se rozhodli jeho způsob vedení kurzů vyzkoušet i u nás ve firmě.
17_01_Red Hat 01 kurz_81_upraveno_Snapseed
Kurz, který pro nás Jirka připravil (společně s asistentem Mojmírem Kubištelem, který je zároveň i jedním z naších kolegů), se nám líbil natolik, že jsme se rozhodli v této započaté spolupráci pokračovat. Perfektně připravená teoretická část věnovaná psychologii útočníka i potencionální oběti byla vhodně zkombinovaná s názornými ukázkami, díky čemuž účastníci kurzu získali poměrně jasnou představu o tom, jak vůbec může konflikt vypadat (a jak se dá – někdy i bez použití jakékoli fyzické síly – rychle ukončit). Feedback našich kolegů jasně ukázal, jak moc pro ně byly obě části cenné – psychologická část je inspirovala ke studiu dalších materiálů a teoretická část mnohé přiměla zajímat se o další tréninky a pokračovací kurzy pod Jirkovým vedením (tentokráte již mimo zázemí naší společnosti).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z obsahu kurzu mohu namátkou jmenovat seznámení se s legislativou, psychologií konfliktu, mentální přípravou na případnou hrozbu či ochranu blízké osoby. Kolegové měli možnost si vše vyzkoušet přímo na místě, ať již šlo o trénink „slovní agrese“ či fyzické zakročení (k dispozici byly i lapy a velký ohlas měl zejména závěrečný trénink odražení útoku vedeného samotným instruktorem v ochranném obleku).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koncepce tohoto tréninku sebeobrany se setkala s vynikajícími ohlasy všech, kdo se zatím kurzu zúčastnili. Svědčí o tom 100% účast na obou seminářích a ohromný zájem dalších kolegů, který nás přiměl změnit tyto původně zamýšlené jednorázově akce na pravidelné měsíční aktivity.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Brně 27.2. 2017
Mgr. Martina Sedláková, Project Coordinator
Red Hat Czech s.r.o.
Chcete si i vy domluvit ukázkový trénink sebeobrany pro svoji třídu, či firmu? Nabízí se celá řada témat… Kontaktujte nás a společně domluvíme podrobnosti.