
Termín: 11. 7. – 18. 7. – Blatiny 33 (u Nového Města na Moravě)
Letní soustředění 2026 (nebo-li Letní škola – LŠ) je určeno pro všechny naše cvičence. Standardně se mohou přihlásit děti starší osmi let. Pokud jsou děti samostatné, či mají doprovod, mohou i mladší.
Ubytování
Chata VHS Brno – vícelůžkové pokoje, jednodušší vybavení, rekonstruované sociální zařízení společné (dámy vlastní, pánové vlastní :)), společenská místnost, vybavená kuchyně. Fotky z ubytování najdete zde.
Cena
Cena: 7200,- Kč (7700,- při platbě zálohy po 15. 6., hlásit se je možné i poté, a to až do vyčerpání kapacity). Bonusový program letos již v ceně, viz níže.
Registrace
- Účastníkům 18+ stačí pro registraci zaslat nebo donést zálohu.
- Všichni pod 18 let se pro účast na soustředění registrují zde. Systém vám pošle platební údaje a zároveň další informace potřebné pro rodiče.
- Na soustředění se přihlásíte složením zálohy 2000,- Kč. Záloha je vratná do 20. 5. v plné výši. Po tomto datu je možné ji přesunout na jinou osobu.
- Storno poplatek méně než 21 dní před začátkem akce je 2700,- Kč.
- Doplatek částky do 30. 6. na účet nebo hotově.
- Není problém přijet na LŠ o den později, či odjet o den dříve, každopádně nám dejte vědět.
- V případě potřeby je platbu možno zaplatit ve více splátkách – kontaktujete prosím Jirku.
- Akci i zálohu je možné hradit pomocí „Rodičovských voučrů“. Je nicméně nutné zadat platbu do systému co nejdříve (nejpozději 20. května).
Strava
Obědy a večeře (polévka, hlavní jídlo) přímo na chatě. Jednoduchý koncept, většinou maso plus příloha. V případě zájmu je možno jídlo odhlásit, ale pouze na celý pobyt (sleva 1000,- Kč z ceny).
V omezené míře jsme schopni připravit i vegetariánskou stravu. Každopádně se, prosíme, dopředu domluvte s Jirkou, stejně tak v případě jiných dietních omezení.
Děti do 12 let mají zajištěny i snídaně a svačiny kdykoliv během dne včetně ovoce a zeleniny. Junioři 13–18 let si mohou tyto přiobjednat za doplatek 500,- Kč.
Program
Tréninky různého zaměření po celý den. Některé povinné, jiné volitelné. V programu budou: tréninky sebeobrany (letos budeme pracovat s pepřovým sprejem a improvizovanými zbraněmi), sportovního boje (sanda a grappling). Na řadu přijdou i modelovky, strečink a dechová cvičení (čchi kung). Pokud bude zájem, tak i meditace či masáže ;). A samozřejmě nás čekají každovečerní výzvy :D.
Pro děti jsou připraveni animátoři s herním programem či vycházkami.
Mimo tréninky samozřejmě budou k dispozici karetní a deskové hry, budeme promítat fotky a filmy, čeká vás filozofický večer i bečička (nebo tři) ve sklepě ;).
S sebou
Spacák, případně i polštář, či prostěradlo. Dále plavky, opalovací krém či čelovka.
Tréninkový oděv na ven, cvičí se (téměř) za jakéhokoliv počasí.
Prosím, nedávejte dětem s sebou cennosti – zejména elektroniku. Sladkosti a slanosti děti odevzdají při příjezdu, ze společného „banku“, ze kterého dostanou každý den drobný příděl. Sladké nápoje (Cola, Kofola,…) rovnou vrátíme rodičům. Děkujeme za pochopení :).
Doprava
Dopravu si zajišťuje každý individuálně. Pokud poptáváte nebo nabízíte dopravu, dejte vědět Jirkovi, určitě půjde vás s někým spojit.
Ostatní
V dosahu jsou 3 – 4 restaurace, kavárna/cukrárna, jízdárna, skály na lezení, rybník, ping pong, ohniště, hřiště na volejbal… Vhodné je drobné kapesné, neberte si, prosíme, cennosti.
Bonusový program
Bude zajištěn i letos a zabere nám menší část volného dne. Náklady na něj jsou již v ceně. Opět jej letos zajistí specializovaná firma. Bude to opět zážitek, trochu to může být i adrenalin a rozhodně se něco zajímavého přiučíte 😊.
Pro menší děti bude zážitek upraven tak, aby se lehce omezil adrenalin, každopádně klidně mi zavolejte a pobavíme se o vhodnosti pro vaše dítko 😊.
Organizace
Tréninky začnou v sobotu odpoledne od 17.30 hod. (od 16.00 hod. je možno se ubytovávat), poté večeře.
V pátek 17. 7. proběhne od 17.00 hodin závěrečná exhibice všech účastníků soustředění. Zváni jsou rodiče i kamarádi. Následně večer proběhne opékání a další program. Přespání dle volné kapacity je možné v rámci areálu uvnitř či na pozemku po domluvě.
V sobotu 18.7. ranní trénink, balení, úklid a odjezd v 10.00 hodin.
Budeme se na Vás těšit na letním soustředění 2026!