Letní střelecký kemp 2019 je za námi!

Letošní RBSD Shooting Camp jsme strávili rovnou celé tři dny na střelnici. První den jsme se věnovali sebeobraně, druhý den atletické bázi a poslední den opět sebeobraně.

Začali jsme FBI testy hezky „za studena“ abychom věděli, jak nám to střílí bez přípravy, potom už jsme se věnovali využití krytů a vyzkoušeli několik nových drillů které simulují (a měří) naši reakci.

V sobotu jsme hodně běhali a trénovali drily z programu „Shoot & Move“. Timer byl neustále na place, protože jestli chcete hodnotit střelbu tak jen zásahy jsou málo. Cíl vám rozhodně nedá tolik času, kolik vy potřebujete. „Střílet pomalu, může znamenat to samé jako se netrefit“, říká Robert Vogel a my to vidíme stejně….

Neděle byla opět věnovaná sebeobraně, nejdříve jsme si střelili opět FBI testy, tentokrát na dva cíle. Ty jsem nastřílel jen já s Kocou. A potom jsme pracovali podle programu RBSD Battle Ready – krátké situace do sebeobrany. Vystříleli jsme asi 15 000 nábojů, což vydá na malou válku nebo na parádní tři dny věnované tréninku střelby na Velké Bíteši. Každý udělal obrovský kus práce. Super trénink, nějakých 20 hodin střílení, běhání, měřených tréninků a drilů…