Trénink

Reálná sebeobrana

Sebeobranu chápeme jako soubor principů a taktik, které se osvědčily v boji a jsou použitelné pod stresem. To znamená zaměření na nasazení a vůli zvítězit, techniky a taktika jsou ‚‚až‘‘ na druhém místě.

reálná sebeobrana

Sebeobrana musí být jednoduchá a nekompromisní. A protože nejde nijak měřit, tak v Combatives nemáme žádné zkoušky. To, co u nás tréninkem získáte, jsou především zkušenosti. Proto stavíme tréninky tak, aby naši studenti měli možnost růst a učit se ze svých chyb, ne jen kopírovat techniky.
V sebeobraně využíváme dvou přístupů – Urban Combatives (více v medailonku o Lee Morrisonovi) a Red Zone (Jerry Wetzel, Kaliforine). Tím máme možnost kombinovat tvrdou a nekompromisní sebeobranu stavící na jednoduchých a účelných principech se systémem, který je založený na využití bojových sportů v sebeobraně. Stále se však dál vzděláváme a jezdíme sbírat kvalitní informace na tréninky a semináře po ČR i do zahraničí.

Nezáleží na tom, jak moc je nebo není současná doba nebezpečná. Násilí nemá žádnou logiku a nikdo si nemůže být jistý, že právě jemu se nebezpečná situace vyhne.

Nemáme náborové třídy, naopak cvičíme společně jako tým, takže na jednom tréninku potkáte jak nováčky, tak zkušené studenty, kteří s námi trénují několik roků. Nemusíte se bát, že byste někoho zdržovali nebo by si váš partn3er nezacvičil. Naopak, s trochou pokory, máte kolem sebe spoustu lidí, kteří vám pomohou při tréninku, protože trenér nemůže být všude.

Všichni si pamatujeme, jak jsme začínali, a proto se snažíme lidem, kteří teprve začínají, tréninky ulehčit a posunout je co nejdříve kupředu. Cílem tréninku je se něco užitečného naučit a odejít lepší, než jaký jste přišli. Naše tréninky se řídí pravidlem: „Nejsou pokročilé techniky, pouze základy dělané dobře“.


Bojové sporty

boxing brno

Kromě sebeobrany se u nás můžete věnovat i tréninkům bojových sportů. Nevýhodou tréninků, které staví pouze na drilech a modelových situacích je, že si nikdy nevyzkoušíte skutečný boj, proto je trénink boxu nebo zápasu na zemi skvělým doplňkem pro trénink sebeobrany.

Na trénincích RBDS boxingu jde tedy o box primárně zaměřený na sebeobranu – obsahuje modifikované kryty a údery, boj v postoji a klinči, většina technik je přenositelná na boj se zbraní či proti ní a především je všechny vyučované techniky a postupy možné vyzkoušet ve sparingu.

RBSD Grappling doplňuje náš trénink sebeobrany o složku boje na zemi, která bývá mnohdy podstatnou částí konfliktu. Trénujeme vysoce efektivní postupy, jak se s aktivním útočníkem na zemi vypořádat. Tréninky momentálně nemáme v rozvrhu pevně zakotvené, ale pořádáme semináře s tímto zaměřením.

Práce proti soupeři, který nejen klade odpor, ale snaží se nad vámi v rámci pravidel vyhrát, vám přináší zkušenosti a sebedůvěru ve vlastní schopnosti, a to je to hlavní, co chceme, abyste si z našich tréninků odnesly. Můžete odcvičit tisíce technik, ale stále nemít jedinou zkušenost z boje.

Jak říkal Hellio Gracie (mistr Brazilského Jiu Jitsu): „V Jiu Jitsu nemůžete prohrát, buďto vyhrajete, nebo se něco naučíte.“ A to platí i o našich trénincích.


Sebeobrana pro děti

sebeobrana děti

Připustíme-li skutečnost, že násilí nemá hranice kulturní, geografické a ani věkové, jeví se logickým připravit na střet s ním i děti. Proto pořádáme i tréninky zaměřené na výuku sebeobrany pro děti. Jakýkoli výcvik zaměřený na tělesné a duševní posílení jedince je přínosný pro jeho celý život – jakmile si vyzkouší a dokáže sám sobě, že je schopen obstát v krizové situaci, postarat se o sebe, pomoci druhému, jeho mentalita se stává mentalitou vítěze. Z toho pak může pramenit jeho sebedůvěra, která se dále pozitivně projeví ve studiu, v práci a v životě obecně.

Tréninky vycházejí z výuky sebeobrany pro dospělé. Cílem je děti naučit, jak se bránit například proti šikaně od spolužáků (boj dítěte s dítětem), nebo jak rozpoznat bezpečnou dospělou osobu, pokud se cítí v ohrožení. Proto s nimi probíráme, jak v těchto situacích obecně jednat a co dělat. Na tréninku si navíc užijí spoustu akce a zábavy. Více informací o dětské sebeobraně najdete na naši stránce zde.